Bachova květová terapie

Jednoduchý a přírodní systém, který pomáhá nastolit u člověka vnitřní rovnováhu.
Jemně a bez vedlejších účinků.

Zuzana Štěpánková Šimečková

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Poprvé jsem se s Bachovými esencemi setkala v roce 2014, kdy mi je namíchala jedna osvícená lékařka zabývající se celostní medicínou. Já k ní tehdy začala chodit kvůli zdravotním obtížím, protože "klasická západní medicína" mi nevyhovovala. Věděla jsem, že prášky z dlouhodobého hlediska nic neřeší a že se chci vydat co nejpřirozenější cestou. Paní doktorka hned prokoukla, že za tím vším stojí mé psychické rozpoložení a nabídla mi mimo jiné i Bachovy esence.

V podstatě to probíhalo jako u psychologa, kterého jsem v té době taky několikrát navštívila. Vyprávěla jsem, co mě aktuálně trápí a ona se doptávala, aby mohla vybrat ty správné esence pro daný stav. Takto jsem k ní několik měsíců docházela, dokud jsem se opět necítila v rovnováze a v plném zdraví. 

Na "Bachovky" jsem potom tak trochu zapomněla, protože jsem se cítila dobře. Znovu se mi ale připomněly v roce 2018, kdy jsem prožívala velmi náročné období a na chvíli jsem začala uvažovat, že si půjdu nechat předepsat antidepresiva. Naštěstí to byla jen myšlenka v krizové situaci a při uvědomění si možných vedlejších účinků farmak jsem věděla, že tohle cesta nebude. V té době se Bachovým esencím začala věnovat manželka mého kolegy, který mě pobídnul, abych jí zavolala a nechala si lahvičku namíchat. A to byla doslova moje záchrana. Během pár dní jsem se začala ze svého stavu vzpamatovávat a pociťovat úlevu.

Od té doby už na Bachovy esence nedám dopustit. Opěvovala jsem je, chválila a doporučovala tak dlouho, až mi mí úžasní přátelé dali seminář Bachovy květové terapie k 30. narozeninám, za což jsem jim nesmírně vděčná. Vlastně ani nevím, proč mě samotnou nenapadlo se esencím začít věnovat. Ale ono vše má své důvody a správné načasování. 🙂

Mám radost, že se o této čistě přírodní terapii mluví čím dál častěji. Nejlepším ukazatelem, že esence fungují a pomáhají, jsou sami uživatelé. Ti si zlepšení všimnou většinou již během pár dní od začátku užívání nebo až zpětně po několika týdnech, kdy zjistí, že už je netrápí problémy, kvůli kterým si kapičky nechali namíchat a vše jde najednou o něco snadněji.

Co jsou Bachovy esence

Bachovy esence jsou filozofií anglického lékaře Dr. Edwarda Bacha (1886-1936), který objevil 38 květů působících na emocionální a mentální stavy. Každý nezpracovaný problém (starosti, strachy, obavy,..) blokuje životní energii a oslabuje schopnost člověka postavit se vůči nepřízni vnějších vlivů. Bachovy květové esence působí na emoční úrovni a pomáhají uvést životní energii opět do rovnováhy. 

Když prožíváme těžké životní období nebo nevysvětlitelné stavy únavy a vyčerpání, mohou se v nás rozvinout tzv. negativní emocionální stavy. Právě během těchto náročných obdobích nám mohou Bachovy esence pomoci nastolit vnitřní harmonii a předejít tak případným projevům na fyzické úrovni. Mohou nám pomoci např. při těchto stavech:

 • různé strachy, noční můry, panika
 • netrpělivost, neklid, depresivní stavy, úzkosti
 • smutek, osamělost, nejistota, sklíčenost
 • lhostejnost
 • fyzické či psychické vyčerpání
 • traumatické zkušenosti
 • chronické nemoci
 • během životních změn (těhotenství a porod, menopauza, rozchod, rozvod, stěhování..)
 • během vypjatých událostí (zkoušky, prezentace, projevy,...)
  a v mnoha dalších životních situacích

Esence "negativní emoce" nepotlačují ani nevytěsňují, ale přeměňují je na "pozitivní postoje" a tím podporují náš vnitřní potenciál a obranné síly člověka pro sebeuzdravení. 

Jednotlivé esence pochází z divoce rostoucích květů nebo květů stromů a keřů. Jedinou výjimkou je esence připravena z přírodního pramene s léčivými účinky. Esence je vhodné namíchat na míru pro konkrétního člověka dle jeho aktuálního emočního stavu.

Výhody Bachových esencí:

 • čistě přírodní
 • bez vedlejších účinků
 • nenávykové
 • vhodné pro děti i těhotné ženy
 • lze je kombinovat s jakoukoliv další terapií

Jak probíhá konzultace

Během 60 / 90 minutové konzultace klientům pomáhám zvědomovat emoční vzorce a programy, které často pramení již z minulosti (nejčastěji z dětství) a ovlivňují to, jakým způsobem prožíváme přítomnost. Díky pochopení příčin a souvislostí můžeme vše, co v našem životě nefunguje a neslouží nám, propustit a posunout se dál směrem, který je s námi v souladu. Vnímám, že díky vědomé práci s tématy, které nás na nějaké úrovni trápí, mohou následně Bachovy esence mnohem efektivněji podpořit náš návrat do životní rovnováhy. 

Během 30 minutové konzultace sestavuji kombinaci Bachových esencí podle aktuálního emočního nastavení, ale není zde prostor pro hlubší vhled a nalezení příčiny. Nicméně i zde esence odvedou skvělou práci a podpoří nás.

Bachovy esence za nás nevyřeší všechny problémy, ale mohou být skvělým prostředkem, jak zvládat i náročné životní události s nadhledem a větší lehkostí.

Konzultace, 30 min
sestavení kombinace Bachových esencí + namíchání lahvičky
800 Kč
Konzultace, 60 min
hlubší vhled do situace + namíchaní lahvičky Bachovych esencí
1200 Kč
Konzultace, 90 min
hlubší vhled do situace + namíchaní lahvičky Bachovych esencí
1800 Kč
Namíchání lahvičky Bachových esencí
namíchaní Vámi vybraných esencí nebo znovunamíchání stejné kombinace
400 Kč